Het creatieve agentschap ILA lanceert online gallery ter ondersteuning van het mentale welzijn van jongeren

Het internationale productiehuis en talentagentschap ILA, met kantoren in Antwerpen, Amsterdam en Parijs, lanceert via de ILA Foundation Impressions by ILA, een nieuwe online gallery met een gecureerde selectie limited-edition fine art prints van zowel opkomende als gevestigde fotografen. Prints van onder meer Jef Boes, Martina Björn, Bob Jeusette, Frederik Vercruysse, Lennert Madou, Oriane Verstraeten en Serge Leblon worden te koop aangeboden. Met de verkoop ondersteunt ILA de werking van TEJO, een organisatie die gratis en anonieme therapeutische begeleiding biedt aan jongeren. Op donderdag 3 december 2026 wordt het initiatief feestelijk gelanceerd bij NOON Gallery in Antwerpen.

ILA vertegenwoordigt fotografen en filmmakers en produceert campagnes en editorials voor internationale merken binnen reclame, mode, design en lifestyle. Met de oprichting van de ILA Foundation verbreedt het agentschap zijn rol en zet het zijn creatief netwerk en productie-expertise ook in voor projecten met een maatschappelijke impact.

Het initiatief Impressions by ILA brengt een selectie fotografische werken van ILA-talenten samen in een online gallery. De collectie bestaat uit limited-edition fine art prints en biedt kunstliefhebbers de mogelijkheid om een bijzonder fotografisch werk in huis te halen, voor zichzelf of als geschenk, en tegelijkertijd bij te dragen aan een goed doel.

“Als agentschap werken we dagelijks met sterk beeld en sterke verhalen. Met de ILA Foundation willen we diezelfde kracht inzetten waar ze het verschil kan maken. Deze Gallery toont dat creativiteit niet alleen esthetisch is, maar ook concreet kan bijdragen aan zorg.”
​— ​ Lies Muys, oprichter van ILA

Een belangrijk uitgangspunt van Impressions by ILA is dat alle deelnemende fotografen op gelijke voet worden behandeld. De prijzen van de prints worden uitsluitend bepaald door het formaat, en niet door de ervaring of bekendheid van de fotograaf. Zo krijgen zowel jonge, opkomende talenten als gevestigde namen dezelfde waardering en zichtbaarheid. De keuze voor een werk wordt volledig bepaald door de persoonlijke voorkeur van de koper en de kracht van het beeld.

Ook duurzaamheid speelt een rol binnen het project. Alle werken worden in beperkte oplage en uitsluitend op bestelling geproduceerd. Zo worden onnodige voorraden vermeden en wordt materiaalverspilling beperkt. Elk werk wordt zorgvuldig geselecteerd en kwalitatief afgewerkt.


Buy Art. Do Good.

Met Impressions by ILA ondersteunt de ILA Foundation de werking van TEJO (Therapeuten voor Jongeren), een organisatie die gratis, anonieme en laagdrempelige therapeutische begeleiding biedt aan jongeren tussen 10 en 20 jaar.

Via een netwerk van vrijwillige professionele therapeuten creëert TEJO veilige ruimtes waar jongeren zonder financiële drempel of doorverwijzing terechtkunnen met hun vragen, zorgen en moeilijkheden. De organisatie wil jongeren zo snel mogelijk de ondersteuning bieden die ze nodig hebben.

In een context waarin de mentale druk bij jongeren toeneemt en de toegang tot psychologische hulp niet altijd vanzelfsprekend is, wil ILA met dit initiatief een concrete bijdrage leveren. Elke aankoop uit de collectie ondersteunt de werking van TEJO en helpt de organisatie om haar begeleiding toegankelijk te houden voor jongeren die er nood aan hebben.

De samenwerking sluit bovendien nauw aan bij het DNA van ILA, waar het begeleiden en ondersteunen van jong creatief talent altijd al centraal stond. Met TEJO wordt die betrokkenheid bij de jongere generatie verder uitgebreid, van het stimuleren van artistieke ontwikkeling tot het ondersteunen van hun mentale welzijn.


Feestelijke lancering bij NOON Gallery in Antwerpen

Op donderdag 3 december 2026 wordt Impressions by ILA officieel voorgesteld tijdens een vernissage bij NOON Gallery aan de Vlaamsekaai in Antwerpen.

Tijdens deze avond worden alle fotografische werken uit de collectie gepresenteerd. Fotografen, kunstliefhebbers en vrienden van ILA komen er samen om de lancering te vieren en de werking van TEJO onder de aandacht te brengen.

Naast de fine art prints uit de online collectie zal tijdens de vernissage ook een bijzondere selectie posters te koop worden aangeboden, exclusief voor deze gelegenheid.


Praktische informatie

Impressions by ILA — Launch Event
​
donderdag 3 december 2026
​NOON Gallery, Vlaamsekaai 39, 2000 Antwerpen

Met werk van: Anton Fayle, Bob Jeusette, Damon De Backer, Dyro, Emil Pabon, Frederik Vercruysse, Heleen Declercq, Jan Opdekamp, Jef Boes, Jeroen W. Mantel, Lennert Madou, Marco + Maria, Martin Sweers, Martina Bjorn, Mathieu Teissier, Nella Ngingo, Oriane Verstraeten, Selim Djegham, Senne & Eefje, Serge Leblon, Studio Alfons Meyer, Tom Hull, Woody Bos, Wouter Gysemans and Yaqine Hamzaoui.

De collectie is te ontdekken en te bestellen via https://ila-foundation.myshopify.com/.

Over ILA Foundation

De ILA Foundation is een initiatief van ILA, een talent- en productieagentschap gespecialiseerd in visuele storytelling. De stichting wil jaarlijks een non-profitorganisatie ondersteunen en ontwikkelt daarnaast tentoonstellingen, samenwerkingen met culturele partners en projecten die jong talent een platform bieden en actuele maatschappelijke thema's bespreekbaar maken.

Over TEJO

TEJO biedt gratis, anonieme en laagdrempelige therapeutische begeleiding aan jongeren. Dankzij het vrijwillige engagement van professionele therapeuten kunnen jongeren er terecht voor een vertrouwelijk gesprek, zonder financiële of administratieve drempels.


Selectie beelden

 

 

Delen

Over Club Paradis | PR & Communications

Club Paradis is a specialist pr & communications agency, working in the fields of art, design, architecture and others who shape culture.

Neem contact op met

+32 (0)486 680 070

hello@clubparadis.be

www.clubparadis.be