Art Brussels 2026 sluit succesvol af, verwelkomt meer bezoekers en bevestigt haar internationale aantrekkingskracht

Art Brussels 2026 (23-26 april 2026, Brussels Expo) heeft haar positie als een van Europa's toonaangevende beurzen voor hedendaagse kunst opnieuw bevestigd. Het was een dynamische en vooruitstrevende editie die gekenmerkt werd door een sterke internationale betrokkenheid, ambitieuze presentaties en een bruisende energie.
Met een line-up van 139 galeries uit 26 landen en een nieuw ontworpen lay-out die de bezoekerservaring verbetert, viel de 42e editie op door haar helderheid, curatoriële diepgang en toewijding aan artistieke kwaliteit.
De beurs verwelkomde dit jaar 25.969 bezoekers, waarmee de bezoekersaantallen van vorig jaar (24.776 bezoekers) werden overtroffen en de rol van Brussel als belangrijk ontmoetingspunt voor verzamelaars, curatoren en kunstprofessionals uit heel Europa en daarbuiten verder werd versterkt.
Op de beurs presenteerden galeries zorgvuldig gecureerde stands in vijf gevestigde secties - Prime, Solo, '68 Forward en Discovery - naast de nieuw geïntroduceerde sectie Horizons. Horizons, gecureerd door Devrim Bayar (Kanal-Centre Pompidou), bracht een selectie monumentale werken samen in een scenografisch parcours, dat bezoekers een tentoonstellingservaring van museale kwaliteit bood binnen de beurs en het voortdurende engagement van Art Brussels voor ambitieuze artistieke producties onderstreepte. Art Brussels is ook verheugd te kunnen aankondigen dat de Belgische curator en museumdirecteur Chris Dercon (General Director bij Fondation Cartier, Parijs) is aangesteld om de Horizons-sectie voor de editie van 2027 te cureren, waarmee het engagement van de beurs voor een ambitieuze programmering van museale kwaliteit wordt voortgezet.
Verzamelaars en bezoekers waardeerden in het bijzonder de sterke solopresentaties en de voortdurende relevantie van de sectie '68 Forward', die kunstenaars belicht wier praktijken de hedendaagse kunst van 1968 tot 2000 hebben gevormd. De Discovery-sectie bewees opnieuw een vitaal platform te zijn voor opkomende stemmen van 2023 tot nu, terwijl Horizons een boeiende nieuwe dimensie toevoegde aan het curatoriële landschap van de beurs.
Voor het vierde opeenvolgende jaar vond Art Brussels plaats in Brussels Expo, het iconische art-decogebouw tegenover het Atomium. De schaal en het architecturale karakter droegen aanzienlijk bij tot de sfeer van de beurs en boden zowel exposanten als bezoekers een boeiende en ruime omgeving. Art Brussels is verheugd te kunnen bevestigen dat de volgende editie opnieuw plaatsvindt in Brussels Expo van donderdag 15 tot en met zondag 18 april 2027.
Een dynamisch internationaal platform
Art Brussels 2026 verwelkomde een zeer internationaal publiek, met verzamelaars, curatoren en kunstprofessionals die actief in contact kwamen met galeries tijdens de beurs. De sterke aanwezigheid van terugkerende exposanten - die 65% van de deelnemende galeries vertegenwoordigden en 85% terugkerende galeries in de Prime sectie - droeg bij tot een gevoel van continuïteit en vertrouwen, terwijl nieuwe deelnemers frisse perspectieven aan het programma brachten.
De beurs behield haar reputatie voor het stimuleren van betekenisvolle ontmoetingen tussen opkomende en gevestigde kunstenaars en bood een evenwichtige en toegankelijke omgeving voor zowel doorgewinterde verzamelaars als nieuwe kopers.
"Deze editie markeerde een belangrijke evolutie voor Art Brussels, met een meer gefocust formaat en een gestroomlijnde footprint die ons in staat stelde om de hele beurs samen te brengen in Hal 5. Het resultaat was een duidelijkere, meer samenhangende ervaring die alom gewaardeerd werd door zowel verzamelaars als kunstliefhebbers - weerspiegeld in een bezoekersaantal dat de cijfers van vorig jaar overtrof. Brussel bewees opnieuw dat het een levendige en gastvrije kunststad is, met een opmerkelijke sfeer tijdens de hele week en een sterk gemeenschapsgevoel tijdens de beurs. De galeries reageerden zeer positief op het nieuwe format en meldden solide verkopen en kwalitatieve ontmoetingen met zowel lokale als internationale verzamelaars. Naast de vernieuwde plattegrond zorgden belangrijke initiatieven zoals de lancering van de Horizons-sectie, het in opdracht gemaakte werk van Natasja Mabesoone aan de ingang van de beurs en de tentoonstelling Not Everything is for Sale in de Stibbe Lounge - waar 15 trouwe galeries te gast waren - voor meer diepte en weerklank in het programma. Samen met een rijk programma aan lezingen en een gezellige cateringruimte met een groot zonnig buitenterras, droegen deze elementen bij aan een dynamische en gedenkwaardige ervaring voor alle deelnemers."
- Nele Verhaeren, Managing Director Art Brussels
Prijzen en institutioneel engagement
De editie van dit jaar werd gekenmerkt door het aanhoudende succes van het prijzenprogramma van de beurs:
- Discovery Acquisition Prize (ondersteund door Moleskine) resulteerde in de aankoop van werken van Kasper De Vos (Pizza Gallery, Antwerpen, Gent), Lena Marie Emrich (OFFICE IMPART, Berlijn) en Alejandra Caicedo (TOM REICHSTEIN Contemporary, Hamburg) voor het Museum van Elsene, wat de dialoog tussen historische collecties en hedendaagse praktijken versterkt.
- 68 Forward Prize (ondersteund door Natan) werd toegekend aan Einspach & Czapolai Fine Art (Boedapest) voor hun presentatie van Orshi Drozdik.
- De Solo Prize (ondersteund door TheMerode) werd toegekend aan herman de vries (vertegenwoordigd door Settantotto, Gent), als erkenning voor de diepte en samenhang van zijn jarenlange praktijk.
Meer informatie over de prijzen en winnaars vindt u hier
Art Brussels verwelkomde ook tal van museumgroepen en delegaties van verzamelaars, wat het institutionele bereik en het internationale profiel verder versterkt.
Sterke verkoop en positieve marktreactie
Ondanks de complexe mondiale context meldden galeries sterke verkopen in alle secties, met werken die in zowel Europese als internationale collecties werden ondergebracht. De beurs toonde veerkracht en vertrouwen, met transacties in een brede waaier van prijsklassen en een opmerkelijke aanwezigheid van nieuwe verzamelaars.
"Art Brussels was dit jaar een zeer positieve ervaring voor ons, met een sterke betrokkenheid en solide verkopen, waaronder werken van Ali Cherri. Er was bijzonder veel interesse voor zijn praktijk, wat zeer bemoedigend is in de aanloop naar zijn komende tentoonstelling in WIELS in september. Het kleinere aantal exposanten maakte een meer gerichte beurs mogelijk, met meer nadruk op kwaliteit en meer diepgaande gesprekken. We ontmoetten ook een dynamisch internationaal publiek, met veel bezoekers die uit het buitenland kwamen, wat leidde tot zinvolle nieuwe ontmoetingen en uitwisselingen."
- Gwenvael Launay, Partner en Directeur, Almine Rech Brussel
"We hadden een zeer sterke editie op Art Brussels dit jaar, met een bijzonder goede verkoop vanaf de eerste dag. We waren ook erg blij met de nieuwe VIP-formule, die een ontspannen sfeer creëerde en leidde tot veel gesprekken van hoge kwaliteit. Over het geheel genomen voelde de beurs aanzienlijk sterker dan vorig jaar. Het belangrijkste is dat we voornamelijk verkochten aan bezoekers die op de beurs aanwezig waren - en dat is precies wat een beurs moet doen - dus we zijn zeer tevreden. Onze solopresentatie was een groot succes."
-Pierre Lannoy, Mendes Wood DM, Brussel, São Paulo, Parijs, New York
"We waren verheugd om een historisch werk van Oswald Oberhuber te kunnen presenteren in de Horizons-sectie van Art Brussels, voor het eerst sinds de jaren 1980 publiekelijk getoond. De sectie, zorgvuldig samengesteld door Devrim Bayar, bood een uniek kader om dit monumentale werk van vier bij zeventien meter tentoon te stellen op een schaal en in een context die het echt verdient. De presentatie van het werk in België, waar de kunstenaar een lange tentoonstellingsgeschiedenis heeft, voelde bijzonder betekenisvol aan. Het was ook een bijzondere samenwerking tussen twee gerenommeerde Weense galeries, Galerie Krinzinger en Galerie nächst St. Stephan, en we waren erg blij met de sterke en attente reacties van zowel het bezoekerspubliek als het professionele publiek."
- Raphael Oberhuber, Directeur Galerie nächst St. Stephan Rosemarie Schwarzwälder, Wenen
"Onze deelname aan de beurs was bijzonder succesvol, gedreven door een grote toeloop en de aanwezigheid van veel Belgische verzamelaars in een sfeer die zowel ontspannen als kritisch was. Deze intieme beurs bevestigt dat een kleinschaliger formaat een echte intensiteit van engagement en interactie kan bevorderen. We behaalden sterke resultaten, in het bijzonder met Philippe Cognée, wiens schilderijen verkocht werden voor €30.000 tot €60.000, evenals met François Rouan, die voor ongeveer €70.000 verkocht. De sculpturen van Hans Op de Beeck, met hun grijze tinten en plechtige aanwezigheid, vielen ook op (€45.000-€80.000), net als de werken van Chiharu Shiota (€15.000-€80.000) en de textielsculpturen van Jeanne Vicerial (€28.000)."
- Anne-Claudie Coric, uitvoerend directeur, TEMPLON, Parijs, Brussel, New York
"Vanaf de eerste dag verliep alles zeer vlot voor de galerie, met sterke verkopen van werken van Claude Viallat (€55.000), Aurélie Pétrel (€18.000) en werken op papier van Nancy Graves (€45.000), evenals nieuwe aanwinsten van Robert Combas, Ernest Breleur, Bao Vuong en Cledia Fourniau. We hebben veel nieuwe Belgische verzamelaars ontmoet en de gesprekken met onze trouwe verzamelaars voortgezet."
- Ceysson & Bénétière, Saint-Étienne, Tokio, Parijs, New York, Luxemburg, Lyon, Genève, Panéry
"Voor deze derde editie waaraan we deelnemen, hebben we verschillende verkopen afgerond met verzamelaars die we tijdens de eerste editie hebben ontmoet. Het publiek is trouw en komt zowel op de openingsdag als tijdens het weekend opdagen, en onze relaties worden steeds sterker."
- Magnin-A, Parijs
"Onze eerste deelname aan Art Brussels was een fantastische ervaring. We hadden het genoegen om in contact te komen met een groot aantal verzamelaars, instellingen en kunstliefhebbers, en we zijn blij dat we een uitverkochte stand hadden."
- Edward Van Houtte, EDJI Gallery, Brussel
"Simpel gezegd zijn er verschillende redenen waarom we echt tevreden zijn over Art Brussels. Ten eerste was de kwaliteit van de beurs duidelijk aanwezig. Ten tweede was er een groot publiek, en vooral verzamelaars van hoge kwaliteit. Ten slotte waren er sterke verkopen, wat een essentiële indicator blijft. Over het geheel genomen zijn deze drie elementen voor mij het belangrijkst en dragen ze duidelijk bij aan de versterking van de geloofwaardigheid en het bereik van de beurs."
- Pierre Babut du Marès, Belgian Gallery, Brussel
Andere opmerkelijke verkoopverslagen
Xavier Hufkens (Brussel) verkocht de solopresentatie van Cassi Namoda uit, met alle werken in nieuwe collecties.
Tim Van Laere Gallery (Antwerpen) meldde een zeer succesvolle editie, met grote belangstelling voor hun groepspresentatie. De galerie verkocht werken van Ben Sledsens, Rinus Van de Velde, Eline Vansteenkiste, Tal R, Pélagie Gbaguidi, Dennis Tyfus en Carroll Dunham.
Almine Rech (Brussel, Parijs, New York, Shanghai, Monaco, Gstaad) kondigt onder andere de volgende verkopen aan: 1 schilderij van Javier Calleja: €240.000 - 260.000, 1 sculptuur van Ali Cherri: €130.000 - 150.000; 1 schilderij van Oliver Beer: £60.000 - 65.000; Verschillende werken van Joël Andrianomearisoa: €30.000 - 45.000; 1 schilderij van Ji Xin: €30.000 - 35.000; 1 sculptuur van Johan Creten: €10.000 - 15.000.
Maruani Mercier (Brussel, Knokke) verkocht 18 werken in een prijsklasse van € 20.000 tot € 200.000.
Axel Vervoordt (Wijnegem / Hong Kong) presenteerde de eerste tentoonstelling in België van de Cambodjaanse kunstenaar Sopheap Pich (°1971) en verkocht verschillende werken aan zowel bestaande als nieuwe verzamelaars.
Keteleer Gallery (Antwerpen) meldde een zeer succesvolle beurs, met 20 verkochte werken van alle kunstenaars op hun stand. Er werden werken verkocht aan verzamelaars uit België, Frankrijk, Duitsland en Nederland.
Eric Mouchet (Brussel / Parijs) genereerde veel belangstelling voor de Belgische kunstenares Eva L'Hoest, met verschillende belangrijke aankopen, waaronder een belangrijk werk dat in een belangrijke Brusselse collectie terechtkwam. De galerie meldde ook verkopen aan verzamelaars uit buurlanden en legde talrijke nieuwe contacten met Belgische en Franse instellingen.
Galerie la Forest Divonne (Brussel) rapporteerde een zeer positieve editie en benadrukte de dynamische sfeer, de sterke energie en het geëngageerde en nieuwsgierige publiek. De galerie verkocht een vijftiental werken van Patrice Giorda, Ronan Barrot, Jean-Marie Bytebier en Vincent Bioulès, met prijzen tussen €2.000 en €30.000. Ze noteerden ook zeer positieve feedback van bezoekers, die vooral de duidelijke lay-out en de presentaties van hoge kwaliteit van de beurs waardeerden.
KickCancer breekt record en haalt meer dan 100.000 euro op
KickCancer, dat zich inzet voor kinderen met kanker, heeft meer dan 100.000 euro opgehaald met de verkoop van kunstwerken voor het goede doel op Art Brussels. De kunstwerken werden anoniem en onder leiding van Albert Baronian, curator van deze editie, verkocht voor 400 euro per stuk. KickCancer verkocht 251 werken, 'een record' voor deze vierde editie van 'The KickCancer Collection' (vorig jaar werden 244 werken verkocht). Alle opbrengsten van The KickCancer Collection gaan naar de gelijknamige stichting, die zich inzet om onderzoek te financieren naar het vinden van nieuwe kankerbehandelingen en het verbeteren van bestaande behandelingen.
"De toewijding en vrijgevigheid van kunstenaars, galeries en kopers is echt hartverwarmend. Dankzij hen had The KickCancer Collection een recordeditie en dat maakt me ongelooflijk blij en dankbaar. Kunst heeft de kracht om te verbinden, te inspireren en levens te veranderen. Dankzij dit geweldige resultaat kunnen we opnieuw investeren in innovatief onderzoek en kinderen met kanker een betere toekomst geven."
- Delphine Heenen, oprichter van KickCancer
Gemeenschap en betrokkenheid
Verzamelaars prezen de menselijke schaal van de beurs, de gastvrije sfeer en de kwaliteit van de presentaties. De combinatie van gecureerde secties, ambitieuze installaties en een sterk VIP-programma droegen bij aan een ervaring die professionaliteit in evenwicht bracht met toegankelijkheid.
De beurs profiteerde van en droeg bij aan de vitaliteit van de Brusselse kunstscène, met grote tentoonstellingen en evenementen in de hele stad. Instellingen zoals BOZAR en WIELS, samen met talrijke galerijen, boden een boeiend programma dat de beurs aanvulde.
De traditionele Gallery Night activeerde de stad opnieuw aan de vooravond van de opening en versterkte de identiteit van Brussel als een levendige en gastvrije culturele hoofdstad.
Partners en ondersteuning
Met de voortdurende steun van haar belangrijkste partner, Delen Private Bank, versterkt Art Brussels haar rol als belangrijk platform voor hedendaagse kunst in de Belgische hoofdstad.
De 42ste editie werd ook mogelijk gemaakt dankzij de steun van Ruinart, Stibbe, Club TheMerode, Natan, Jaguar Land Rover Brussels, Duvel, Moleskine, Art Shippers, Visit Brussels, Fédération Wallonie-Bruxelles en Wiltcher's Brussels, alsook mediapartners De Standaard, Klara, La Première en Le Soir.
Vooruitblik
Met een vernieuwd format, de succesvolle lancering van de Horizons-sectie en een bezoekersaantal dat de cijfers van vorig jaar overtreft, bevestigt Art Brussels 2026 zijn evolutie als een beurs die marktkracht combineert met curatoriële ambitie.
Art Brussels 2027 zal plaatsvinden van 15 tot 18 april 2027 in Brussels Expo .
Noot voor de redactie
- Ontdek hier de verschillende winnaars van de Art Brussels Prijzen
- De data voor de 43e editie van Art Brussels zijn bekend gemaakt: 15 - 18 april 2027 in Brussels Expo .
- Download hier installatiebeelden van de beurs in hoge resolutie
- Instagram @artbrussels
- Website www.artbrussels.com
- De 6e editie van Art Antwerp vindt plaats van 10 - 13 december 2026 in Antwerp Expo.
- Andere opvallende data op de culturele kalender:
- Antwerp Art Weekend, 14-17 mei 2026
- Downtown Brussels, 30 mei 2026
- RendezVous, Brussels Art Week, 10-13 september 2026
- Opening Kanal-Centre Pompidou, 28 november 2026
Perscontact
Club Paradis
Micha Pycke
micha@clubparadis.be
+32 (0)486 680 070
Beelden Art Brussels 2026 (download hier de beelden )


























